Lakierowanie wydruków 3D to jeden z finalnych etapów postprodukcji, pozwala na uzyskanie nie tylko gładkiej, jednokolorowej powierzchni, zastosowanie odpowiednich technik pozwala osiągnąć zadziwiające efekty.
Dzięki dobraniu specjalnych materiałów i metod wykończenia, można uzyskać niemal dowolną strukturę powierzchni, matową, chropowatą, połyskliwą a nawet imitującą słoje drewna. Sam kolor powłoki również nie ogranicza się do podstawowej palety jednolitych barw. Stosowanie różnych odcieni, łączenie kolorów a nawet korzystanie z lakierów brokatowych czy metalizowanych w połączeniu z właściwie dobraną powierzchnią umożliwia odwzorowanie istniejących obiektów  niezależnie czy to wykonanych z drewna, metalu czy też kamienia.

 

 

W procesie lakierowania, szczególnie tego artystycznego stosuje się zróżnicowane techniki.

Najczęściej spotykanymi rozwiązaniami są z pewnością malowanie aerografem oraz ręczne nanoszenie detali za pomocą pędzla.
Te metody pozwalają na uzyskanie cieniowania, imitację przetarć i zużycia materiału, dodanie drobnych detali, oznaczeń czy emblematów. Możliwości są nieograniczone i zależą przede wszystkim od pomysłu i oczekiwanego efektu.
Pewne efekty jak przebarwienia, przetarcia metalu czy efekt rdzy można uzyskać również za pomocą specjalnych past i wosków następnie barwionych i zabezpieczanych lakierem.
 

Czy lakier to jedyne rozwiązanie?
Chociaż wszelkiego rodzaju malowanie jest najczęściej spotykaną metodą na uatrakcyjnienie wydruku 3D, to niekiedy można spotkać się z jego mniej popularnymi alternatywami. Jeżeli zależy nam na wyjątkowym wykończeniu, mamy do dyspozycji metody zdobienia stosowane od lat jednak rzadko łączone z drukiem 3D. Gotowy i właściwie przygotowany model możemy poddać między innymi chromowaniu ale także nanieść na niego płatki złota, srebra czy też miedzi. Osiągniemy dzięki temu efekty niespotykane i niemożliwe do odtworzenia żadną inną metodą.

 

 

About us

PLASTCORE 3D

We are a 3D PRINTING HOUSE

located in Piaseczno near Warsaw. We are able to prepare a project and print it using 3D PRINTERS.
We print both details and large format. The maximum working area of our printers is up to 150 x 150 x 200 cm.

Useful links

© 2020 Plastcore 3D Sp. z o.o.

  • Biały Facebook Ikona
  • Biały Instagram Ikona
  • Biały YouTube Ikona

Contact details

Mon - Sat: 8:00 a.m. - 6:00 p.m.

Sunday: Closed

 

plastcore@plastcore.pl

 

+48 695 404 402

 

Plastcore 3D Sp. z o. o

ul. Puławska 34 hall 23

05-500 Piaseczno

Poland