Search

Drukarnia 3D – w czym możemy Ci pomóc w kontekście Twojego druku 3D?

Wiele osób promuję wizję domowego druku 3D. W Internecie możemy znaleźć sporo tutoriali i wskazówek jak skutecznie wykorzystywać drukarkę 3D w warunkach domowych. Czy jednak wszystkie projekty wydruku 3D można wykonać w domu? Kiedy należy skorzystać z usług profesjonalnej drukarni 3D, a kiedy można wykonać druk 3D samodzielnie? W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Zapraszamy do lektury!


Czy domowy druk 3D jest w stanie wykonać każdy wydruk 3D?

Odpowiedź na to pytanie jest oczywiście niejednoznaczna i zawiera się w dwóch znanych wszystkim słowach – to zależy. Najważniejszą kwestią w domowym druku 3D jest doświadczenie osoby, która będzie go wykonywała. Osoby, które wykonują druk 3D na co dzień są w stanie określić najważniejsze kwestie, o które należy zadbać by uzyskać wysokiej jakości wydruk 3D takie jak: ustawienie prędkości wydruku 3D, właściwy dobór materiałów niezbędnych do jego wykonania, a także pozostałych ustawień parametrów drukarki 3D.

Oczywiście sama wiedza, o ile istotna i krytyczna do wykonania druku 3D, to również sprzęt jakim dysponujemy w domu nie pozostaje bez wpływu na finalną jakość druku 3D. Tak więc domowe i niedrogie drukarki 3D mogą mieć ograniczenia zarówno w prędkości i dokładności wydruku 3D jak i najczęściej w obszarze pola roboczego na którym mogą wykonywać druk 3D. Często rozwiązaniem na ten problem w wypadku większych obiektów jest ich podział na mniejsze komponenty, wydruk 3D a następnie połączenie ich na przykład przy pomocy kleju lub innego spoiwa. Takie łączenie ma oczywiście swoje ograniczenia np. w zakresie odporności na siły fizyczne.

W takiej sytuacji drukarnia 3D wydaje się dobrym wyborem, gdyż dysponuje szerokim zapleczem technologicznym i parkiem maszyn umożlwiającym druk 3D nawet bardzo dużych elementów, które następnie mogą być w dowolny sposób obrabiane.

Kiedy profesjonalna drukarnia 3D powinna się zająć Twoim projektem druku 3D?

Decyzja o skorzystaniu z usług profesjonalnej drukarni 3D powinna być oparta o kilka czynników. Pierwszą z nich jest z pewnością chęć uzyskania wysokiej jakości wydruku 3D. Domowy wydruk 3D jest najczęściej obarczony ryzykiem niskiej jakości druku 3D. Drukarnia 3D posiada odpowiednie doświadczenie w zakresie wykonywania nawet bardzo skomplikowanych projektów wydruków 3D i na tej podstawie jest w stanie podejmować się praktycznie każdego zlecenia.

Dodatkowo profesjonalna drukarnia 3D posiada pracowników, którzy są w stanie na podstawie własnego doświadczenia doradzić zarówno technologię wydruku 3D jak i materiał, którego należy użyć w celu wykonania najlepszego, możliwego projektu do druku 3D.

Zalety skorzystania z usług profesjonalnej drukarni 3D

Podstawową zaletą skorzystania z usług profesjonalnej drukarni 3D takiej jak Plastcore jest obniżenie ryzyka w zakresie niskiej jakości druku 3D. Domowy druk 3D może być oczywiście wysokiej jakości, niemniej w zależności od klasy drukarki 3D – jej osiągniecie może być problematyczne. To samo dotyczy umiejętności samego operatora. W wypadku domowego druku 3D, gdy nie jest on głównym zajęciem, możliwość pogłębiania wiedzy jest ograniczone zarówno czasowo jak i poprzez brak codziennego kontaktu z tą technologią.

Profesjonalna drukarnia 3D posiada nie tylko odpowiedniej jakości zaplecze sprzętowe w postaci wysokiej jakości drukarki 3D. Jej największą wartością jest know how, który pozwala na efektywne wykonywanie wysokiej jakości wydruków 3D przy minimalizacji ryzyk związanych z wykonywaniem nawet najbardziej skomplikowanych projektów do druku 3D.

Podsumowanie – drukarnia 3D – w czym możemy Ci pomóc w kontekście Twojego druku 3D?

Podsumowując, drukarnia 3D znajduje zastosowanie przede wszystkim w obszarze profesjonalnego druku 3D. Skomplikowane projekty do druku 3D lub szczególne wymagania dotyczące trwałości lub określonych właściwości fizycznych to miejsce, gdzie zastosowanie powinna znaleźć współpraca z profesjonalną drukarnią 3D. Wykorzystanie takiej firmy, zmniejsza nam ryzyko nieudanego druku 3D lub długotrwałych prób prowadzących do zachowania możliwie najwyższej jakości przygotowanego projektu druku 3D.

Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami profesjonalnego druku 3D w drukarni 3D Plastcore. Sprawdź czy Twój druk 3D wymaga profesjonalnego podejścia do projektu i co możemy dla Ciebie zrobić!

#drukarnia3dwarszawa #drukarnia3d #druk3Dcena #druk3D #Plastcore #cenadruku3D

0 comments

Recent Posts

See All

About us

PLASTCORE 3D

We are a 3D PRINTING HOUSE

located in Piaseczno near Warsaw. We are able to prepare a project and print it using 3D PRINTERS.
We print both details and large format. The maximum working area of our printers is up to 150 x 150 x 200 cm.

Useful links

© 2020 Plastcore 3D Sp. z o.o.

  • Biały Facebook Ikona
  • Biały Instagram Ikona
  • Biały YouTube Ikona

Contact details

Mon - Sat: 8:00 a.m. - 6:00 p.m.

Sunday: Closed

 

plastcore@plastcore.pl

 

+48 695 404 402

 

Plastcore 3D Sp. z o. o

ul. Puławska 34 hall 23

05-500 Piaseczno

Poland