Search

Tungzzle - Niezniszczalna dysza?

Wymiana zużytej dyszy to praktycznie podstawowa czynność jaką przeprowadza się podczas konserwacji naszej drukarki. Powiedzmy sobie szczerze, nie należy ona do najprzyjemniejszych. Bardzo prawdopodobne, że nowy produkt od 3D Hex sprawi, że będziemy mogli o niej zapomnieć.


Pierwsze wydruki z drukarki 3D przeprowadza się zazwyczaj z użyciem materiałów takich jak ABS, PLA czy PET. Są stosunkowo tanie i łatwe w druku, jednak z czasem chcielibyśmy spróbować swoich sił z ciekawszym materiałem, jak chociażby PLA wzbogacone o włókna węglowe, drewno lub stal. Takie wydruki okazują się znacznie trwalsze od od tych ze standardowych materiałów lub zwyczajnie prezentują się znacznie lepiej. Niestety coś za coś, posiadają jedną aczkolwiek istotną wadę, niezwykle szybko zużywają dyszę. Ze względu na zawarte w nich drobiny twardszych materiałów powodują one wysokie tarcie podczas wyciskania przez dyszę. Standardowe, mosiężne dysze w takiej sytuacji zużywają się wyjątkowo szybko co przekłada się na jakość i ogólne problemy z drukiem.Rozwiązaniem tego problemu może być Tungzzle, nowy rodzaj dyszy wykonanej z wolframu na produkcję której autorzy zbierają pieniądze na portalu Kickstarter. Wolfram jest wyjątkowo gęstym i twardym metalem, o wysokiej odporności na ścieranie i przewodności cieplnej. Jego właściwości, pozwalają na druk z wyjątkowo wymagających filamentów, takich jak np. PEEK. 

W obecnej chwili, wspierając projekt kwotą 35 euro (około 150 zł) otrzymujemy wolframową dyszę 0,4 na filament 1.75mm. Co nie wydaje się aż tak wygórowaną ceną biorąc pod uwagę ilość czasu i nerwów, które często trzeba poświęcić w przypadku wymiany zużytej dyszy.

---

Żródło: materialination.com

0 comments

Recent Posts

See All

About us

PLASTCORE 3D

We are a 3D PRINTING HOUSE

located in Piaseczno near Warsaw. We are able to prepare a project and print it using 3D PRINTERS.
We print both details and large format. The maximum working area of our printers is up to 150 x 150 x 200 cm.

Useful links

© 2020 Plastcore 3D Sp. z o.o.

  • Biały Facebook Ikona
  • Biały Instagram Ikona
  • Biały YouTube Ikona

Contact details

Mon - Sat: 8:00 a.m. - 6:00 p.m.

Sunday: Closed

 

plastcore@plastcore.pl

 

+48 695 404 402

 

Plastcore 3D Sp. z o. o

ul. Puławska 34 hall 23

05-500 Piaseczno

Poland